Egzitenciniai klausimai

Egzitenciniai klausimai

Na, taip, nuo pat vaikystės domėjausi egzistenciniais klausimais. Man buvo įdomu suprasti, kaip viskas veikia, kodėl vieni patiria vienus dalykus, o kiti kitus. Kodėl skiriasi mūsų socialinės padėtys ir kodėl visiems netenka po lygiai?

Teko skaityti ir domėtis skirtingomis religijomis, viena iš jų pažinti iš arti, būti tarp žmonių, kurie kiekvieną dieną dėkoja Dievui už tai ką jie turi, net gi gamindami maistą. Tai man gražu. Mūsų protėviai buvo labai religingi, bet mes jau esame nutolę nuo religijos. Dalis mūsų tikime, kad Dievas yra, bet visuomenės nuomone, darosi truputėlį gėdingą aktyviai lankytis bažnyčioje ar prapoguoti kitą tikėjimą, nes gali „įtrauka“, arba tai tiesiog „sekta“.

Baimės dėl kitų, parodo mūsų pačių požiūrį ir rizikas. Svarbiausiai yra ne tai, kiek žmogus įsitraukęs, o kaip tą žmogų tai verčia jaustis? Ar jis randa sielos ramybę, ar jam nuo to geriau? Jeigu jo šeimoje daugiau ramybės ir sutarimo. Jeigu taip, tai yra visiškas to žmogaus pasirinkimas ir jam reiktų palinkėti laimės ir stiprybės jo kelyje. ☀️

Skaitydama knygą „Kelionė namo“, supratau, kad vieni žmonės daug stipriau jaučia dvasios šauksmą, kiti mažiau, vieniems tai tampa gyvenimo būdu, o kitiems paieškų ir atsakymų keliu, nes kiekviena religija turi ir savo raštus, kuriuose nagrinėjami gyvenimo prasmės klausimai.

Pagal tikrą istoriją, nuostabi knyga!

Jeigu žmogus savo širdyje jaučia Dievą, jis tiesiog nori rasti vietą, kurioje galėtų jam padėkoti už gyvenimą, siunčiamas dovanas, arba jo paprašyti, pasimelsti už kitus. Svarbi to dalis yra ir bendruomenė, jeigu tokios neturi, kuri suprastu to žmogaus išgyvenimus, dalis reginių bendruomenių, yra atviros žmonėms, kurie ieško atsakymų, tačiau ne visiems tinka tie pateikti atsakymai, o kiti juos randa ir pasilieka. Pasilieka ir gal būt visam gyvenimui, o gal tik keletai metų.

O kitam užtenka namie padėkoti, pabūti su Dievu. Padaryti kokią praktiką ir įsižeminti. 🙏

Kviečiu būti atvirais, ir nesvarbu, kokie žmogaus religiniai įsitikinimai, svarbiausia, kad visi esame žmonės ir visi norime išgirsti atsakymus į savo klausimus. 👍🏼

Linkėjimai,

Agnė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to Top