Naujiems įspūdžiams: keramika ir tapyba

Naujiems įspūdžiams: keramika ir tapyba

Prognozės, jog kada nors tą pačią savaitę užsirašysiu į tris skirtingus meninius užsiėmimus, būtų buvusi labai miglota. Bet štai, Vilniuje yra labai puiki vieta pajudinti jūsų kūrybiškumą ir išbandyti iš mados išėjusius rankų darbelius 😀 kodėl rankų? Nes ir pirštai ir rankos drebėjo vėl paėmus teptuką į rankas arba bandant iš molio gabalo išspausti kažką padoraus. Jeigu pasiilgai, Artoteka gali padėti (ne reklama, tiesiog dalinuosi 😀 )

Palikusi seną darbovietę, prisižadėjau sau išbandyti įvairiausius dalykus, kad suprasčiau ir atrasčiau kažką naujo, kas sujudintu mano senus vandenis (supraskit, gi toks amžius, visi kuria save, ieško, jaučia nerimą ir visos kitos šių laikų bėdos, kurių ir aš neišvengiau 😀 ).

Kavos tirščių keramika

Tai gi, kavos keramika tikrai kietas dalykėlis dėl keletos dalykų:

  • Galima išsirinkti tradicinį baltų ženklą, kuris, pagal mokytoją, nusako apie dalyvio būsenas ir charakterį. Vėliau šis ženklas yra įspaudžiamas į dubenėlį.
  • Yra galimybė vėl pajusti, ką reiškia žaisti, kurti pirštais. Vaškas sumaišytas su kavos tirščiai būna dar karštas ir iš jo yra lipdoma dubenėlio forma. Tai buvo naujai sena patirtis. Sugįžo vaikystės kvapas.
  • Mokytoja Rūta ypač harizmatiška. Man visada yra įdomu sutikti žmonių, kurie sugeba iš nieko padaryti kažką nuostabaus ir su dideliu entuziazmu (išdžioviną kavos tirščius, iš atliekamo popieriaus padaro dėžutės rėmus ir t.t).

Jeigu norėtumėte išbandyti: http://www.artoteka.lt/veikla/vienkartiniai-uzsiemimai/kavos-keramika

Keramika

O šiandien išbandžiau klasikinę keramiką ir lankiausi nuostabaus grožio studijoje (nes tai vienintelė, kurioje apskritai esu buvusi :D), ir turėjau progą pradėti žvakidės gamybą.

Per pirmąją pamoką galima išsirinkti, kokį gaminį norėsite gaminti ir jį sukurti, o per antrąją glazūruoti bei padengti spalvomis.

Pamoką vedė Gintarė, kuri entuziastingai ir su džiaugsmu pagelbėdavo kiekvienam pamokos dalyviui. Ji neseniai pradėjo asmeninę veiklą, o jos darbus galite rasti instagram pavadinimu @tate_a_plate_studio

Žiūrim, kas gavosi:

Ups. Naaa, tai tik pradžia.
Iš blyno gavosi širdutės ir paukštukai.
Bokštas – pokštas . :))

Lauksime kitos savaitės, kad būtų galima spalvoti, kadangi žvakidė lankysis krosnyje. Daugiau apie užsiemimą galite rasti: http://www.artoteka.lt/veikla/testiniai-kursai/keramikos-kursai

Antra pamoka

Per antrą pamoką yra leidžiama savo kūrinį papuošti pasirinkta glazūra 🙂 Šį kartą naudojau bet kokias iš jų, kurios patinka, nes mano lipdalas 😀 nebus naudojamas, kaip lėkštė ar dubenėlis maistui valgyti. Glazūra yra tepama keletą kartų, kol padengiamas visas pagrindas :)))

Glazūrų pavyzdžiai 🙂
Žvakidės glazūra, spalvos vėliau kardinaliai keičiasi po krosnies 😉

Glazūruoti dirbinukai, laukiam rezultato! 😉

Mačiau yra pamoka, kurios metu galima pasigaminti smilkalus arba muilą. Žodžiu, visoms svajonėms susijusioms su rankų gaminiais, metas išsipildyti 😀 http://artoteka.lt/tvarkarastis/

Tvarkaraštiss keičiasi kiekvieną savaitę.

O dabar pasidalinsiu akimirkomis, kaip sekėsi iš tapybos kursų (1/4) užsiemimų. Tikros linksmybės.

Tapybos užsiemimai

Tapyti mane įkvepia mano sesuo. Štai keletas jos darbų. 🙂

Katinėlis ir paveikslai.
:O
Mandalų popietės metu.

Pamenu vaikystėje, kaip ji namie su dažais nuspalvojo stalą, kėdes, palangę, spinteles. Tai atrodė visiškas geltonos ir raudonos spalvos maištas. Kambario baldai tapo gėlių ir jaunatviško veržlumo įrankiu.

Įspūdžiai iš pamokų Artotekoje

Buvo įdomu sužinoti, kokios spalvos dera tarpusavyje, kurios yra iš jų pagrindinės ir kaip kurti kompoziciją, kuri nebūtų nuobodi, taip pat pabandyti išgausi linijų, ornamentų simetriškumą.

Spalvų maišymas.
Šakar makar.

Pamokoje dalyvavo apie devyni žmonės, Natalija komentavo kiekvieną darbą ir dalino patarimus, kaip geriau pajusti spalvas, išgauti pasikartojančius ornamentus. Tapydama galėjau atsipalaiduoti, susipažinti su naujais žmonėmis ir pasisemti įspūdžių. :))
Kursai: http://artoteka.lt/veikla/testiniai-kursai/tapybos-kursai

Antra pamoka

Per antrą tapybos pamoką yra galimybė išbandyti įvairias tapymo technikas bei priemones. Tapant galima naudotis kortele, ausų krapštuku, tapymo lopetėlėmis, folija ir kt.

Priemonės 🙂

Labai įdomi patirtis, nes tapyti su kortele arba dantų šepetėliu dar neteko (nieko nuostabaus :D).

Be pavadinimo

Šiuos mažesnius formato piešinius mokytoja patarė naudoti, kaip atvirutes, taip ir padarysime 😉 Dar įmesiu, kas gavosi 🙂 Tikrai labai originali dovana 🙂

Kolegės darbai 🙂
O štai ir atvirukai 🙂

Trečia pamoka

Buvo labai didelis iššūkis. Trečios pamokos metu jūsų būtų paprašyta nutapyti didesnį paveikslą, kompoziciją. Man visiškai nemokančiai tapyti, gavosi, kaip kolegė Kristina sakė ukrainietiškas miškas, nors tikslaingai stengiausia nutapyti Neringą ir pro jos miško tankmę besimatančias marias 😀

Neringos marios 😉 😀

O pati paskutinė pamoka, buvo pati geriausia! Panelės, kurios lankėsi pamokose, pradėjo laisviau jaustis, prašėme pažengusių kurso ir tvyrojo lengva nuotaika. Jautėsi, kad atsipalaidavome, nebijojome maišyti spalvas, ir viskas ėjosi daug paprasčiau negu per pirmą pamoką. Jau ir rankos nebetaip drebėjo ir buvo lengviau eksperimentuoti. Todėl naujiems įspūdžiams ir patyrimams puiki vieta. Na, bet jau daug kartų tą sakiau, todėl nebesikartosiu. Įkeliu keletą nuotraukų ir ne tik savo, bet ir kolegių, buvo tikrai į ką pažiūrėti ir kuo pasidžiaugti.

šabum šakalaka
Gėlių puokštė :)))
Išminties simbolis – pelėda 😉

Štai ir įspūdžiai iš keturių pamokų. Paskutinį piešinį jau žinau kam dovanosiu, nekantrauju įteikti.

Linkėjimai,

Agnė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to Top