Kiek kainuoja mūsų svajonės?

Kiek kainuoja mūsų svajonės?

Dažnai girdime, kad troškimai sukelia kančią. Kažkaip neteko niekada apie tai susimąstyti, kol mano pačios troškimai man nepakišo kojos. Mano dideli lūkesčiai tapo našta ir mano aplinkiniams. Pirmą kartą rimtai susimąsčiau apie tai, kokia įtaka darau kitiems, siekdama savo svajonių. Turiu omenyje, ieškodami savo laimės, dalį jos atėmiau iš kažko kito (negatyviai veikiau aplink buvusius žmones). Dažnai, siekiant kažkokio tikslo esame labai įsitempia, nervingi, jautrūs, tą perduodame ir savo antrąjai pusei ir kitiems artimiausiems žmonėms.

Kilo klausimas, ar mano svajonės kaina yra brangesnė už mano aplinkinių emocinę sveikatą? Dalindamasi savo nuotaikomis, natūralu, paveikiu mane labiausiai mylinčius žmones.

Ieškodama savo super svajonių darbo, įveikiau nemažai su tuo susijusių kliučių, teko atsakyti į nemažai kilusių klausimų, bei leistis į įvairių patirčių kupiną kelionę. Kažkodėl buvau garantuota, kad žmones, kurie yra šalia manęs, taptu to neatsiejama dalimi. Manydama, kad esu labai geranoriškas žmogus, visai pamiršau pagalvoti apie tokį paprastą dalyką.

Atėjo išvada, kad siekiant savo svajonių, nenoriu naudotis niekeno esančia geros energijos, nuotaikos, jėgų sąskaita. Tai turi būti mano kelionė, o jeigu noriu, kad joje būtų kiti, turiu atsargiai vertinti savo išteklių dalybas (nusivylimus, nuogastavimus, nerimą, baimes, neigiamus pojūčius). Noriu šalia esančio žmogaus paklausti, ar tu pasiruošęs, ar turi jėgų priimti mano pojūčius, ar nori būti to dalimi?

Ieškodama naujo darbo, siekdama savo kasdienybę paversti geresne, naudingesne, turiu nepamiršti pasižiūrėti, kaip tai veikia aplink mane esančius žmones. Paprastai tariant, aš tiesiog giliau suvokiau, kokią įtaką darau kitiems. Tie žmonės, kurie jus myli besalygiškai, niekada jums nepasakys, kad ir jiems sunku. Jie kantriai su jumis išbus visose Jūsų problemose, guos jus, sakys, kad viskas susitvarkys ir pagėrės. Taip, žinoma, nes mes ir esame tam, kad dalintumėmės, kurtume, būtume drauge, tačiau papildoma savivoka, pridės dar daugiau laimės Jūsų kelyje. Tai supratusi, aš įgavau naujų jėgų ir pamačiau aplink mane esančių žmonių pagerėjusias būsenas, nors nieko neminėjau apie atėjusias įžvalgas, tiesiog stėbėjau pokyčių naudą.

Pradėjau galvoti, kaip mano noras kažką pasiekti, kiekvieną dieną veikia mano artimuosius. Ar mano tikslas svarbesnis už tai, kaip aš jaučiuosi kiekvieną dieną? Koks skirtumas, jeigu aš rasiu savo tobuliausią darbą, nugalėsiu didžiausius iššūkius ir kažką sau įrodysiu, bet nemokėsiu mėgautis kelione ir tuo džaugsmu dalintis su kitais? Ko vertas tikslas, jeigu jau kelyje pridarysime daug klaidų?

Man tai daug davė, pradėjau dar labiau galvoti, ne tik apie savo tikslus, bet kaip jų siekdama pamiršau pastebėti detales. Taip įsistebeilyjau į šimtuką, pamišdami, kad dar labai daug turiu išmokti, kad pasiekčiau jį.

Noriu sau ir kitiems palinkėti sąmoningumo ir tikrumo siekiant savo svajonių. Daryti tai jautriai, išjaučiant savo aplinką, o ypač žmones, kurie toje kelionėje kartu su Jumis. Tie, kurie mus palaiko labiausiai – dažniausiai yra šalia – nori mums padėti, tačiau galvodami tik apie save, pamirštame ne tik apie savo, bet ir apie jų emocinę sveikatą.

Gimė dar daugiau meilės širdyje, kuri atvėrė duris į nuoširdžius susivokimus apie save, kurie pagaliau davė dar daugiau aiškumo saviraiškos kelyje. Nuolankumas ir tarnystė duoda visus atsakymus. Ypač širdies rabymę. Myliu.

Linkėjimai,

Agnė  

Back to Top