Modulis 1. Beautiful You Coaching Academy – kas yra koučingas?

Modulis 1. Beautiful You Coaching Academy – kas yra koučingas?

Nuo šiol savo puslapyje pasidalinsiu mintimis, kurias rasiu studijuodama „Beautiful You Coaching Academy” mokymuose. Šiuos mokymus pasirinkau neatsitiktinai. Apsilankiusi pas Vasanta Das ir išgirdusi jo žodžius, kad būtent koučingas galėtų būti mano gyvenimo veikla, buvau maloniai nustebinta. Žinoma, ne kiek nesinorėjo prieštarauti tam, o vis gi sužinoti apie tai daugiau ir pajausti, ar man tai tiktų.

Peržiūrėjusi keletą kitų puslapių, kuriuose buvo galima to mokytis, aptikau širdžiai (heart centered, kaip jie patys sako) mielą akademiją. Akademijos įkurėja Australė Julie Parker mane labai sužavėjo. Ji jau daugelį metu pati dirba koučere ir įkurė šią labai sėkmingai veikiančią, viso pasaulio moteris apjungiančią mokymosi platformą.

Beautiful You Coaching Academy mokymų kursą sudaro 14 modulių. Kurso trukmė pusę metų. Jie skirti teorinės medžiagos įsisavinimui online paskaitose, diskusijose, interviu įrašuose bei praktinių užduočių atlikimui savarankiškai bei su kita studijuojančia mergina.

Įkurėja Julie Parker
Kaip ten sako, viskas slypi detalėsi, o jų puslapis, medžiagos pateikimas, stilius – 10 balų!
Reikėjo sau atsakyti :)))

Kas yra koučingas? (life coaching)

Koučingas remiasi įvairiomis disciplinomis, tokiomis kaip psichologija, sociologija, socialinis darbas, asmeninis tobulėjimas ir karjeros ugdymas. Panaudojus šias disciplinas galima kurti pokytį savo gyvenime, judant iš tos vietos, kurioje dabar esama į tą, kurią norima būti ateityje, apie ką yra nuoširdžiai svajojama ir išjaučiama. Sąmoningai mokantis, kas yra geriausia tau.

Koučeris klientui padeda pamatyti turimas stiprybes, gerąsias to žmogaus savybes ir suteikia vertingą grįžtamajį ryšį. Tikrai geras koučeris padeda žmogui suprasti tai, ko jam tikrai reikia, kur jis „gyvas”, artimas pats sau, jaustųsi savo „vėžiose”.

Beautiful You Coaching Academy koučingo mokymuose didžiausias dėmesys skiriamas į žmogaus potencialo atskleidimą bei jo pritaikymą gyvenimo pokyčiuose. Tikiu, pas kiekvieną iš mūsų yra dideli potencialo klodai, o aptariant juos per diskusiją kartu su koučeriu, įžodinant, manau, jie dar padvigubėja! Mumyse neatskleistas potencialas kaip perliukai, gulintys giliai dugne, jų niekas nemato, bet viduj visad jauti juos esant. 😉

Pirmo modulio įvadas

Viena labiausiai įstrigusių minčių klausant pirmo modulio įvadinės paskaitos apie baimę būti pastebėtam. „How I am going to stand out from others?“ man tai išties aktualu. O gal ir kitiems? Jeigu jūsų nauja specialybė dar reikalautų ir didesnio dėmesio, kaip tarkim, kažkokio savęs pozicionavimo soc. tinkluose? Ir kas darytų tave tuo metu ypatingu, išskirtiniu, kai tokia gausa mokytojų, konsultantų bei koučerių? TU pats.  

Taip pat buvo labai įdomus pastebėjimas, kad klientai dažnai išsikelia tam tikrus tikslus, kaip pvz.: noriu uždirbti 1000 EUR/mėn., noriu lankyti jogą, tačiau nėra pats svarbiausias dalykas kokį tikslą išsikelia klientas, bet svarbiausia, kaip jis nori JAUSTIS siekdamas to tikslo arba jį pasiekęs. Nes kokie jausmai viduje, toks ir pasaulis išorėje.

Koučingo pradžia

Žmonės pradeda mokytis koučingo ir tikisi, kad tai bus labai greitai įvaldoma specialybė, tačiau tai nėra tiesa. Tam reikia žinių ir įgudžių, kurie kurtų vertę žmogui. Aistra, kurią jaučia kaučeris, turi virsti, realizuotis į kliento rezultatus.

Ir, žinoma, nebūtina visko mesti, ką dabar darai. Kai norime staiga viską mesti, pvz. savo dabartinį darbą, pergyvename dėl savo finansinio saugumo ir to pasekoje priimame sprendimus ne iš širdies, iš savo vidinio aš, bet iš panikos, baimės. Taip nereikia pamiršti jau turimų žinių, patirčių (santykiai, savirealizacija, sveikatinimasis ir kt.), kurios virsta mūsų stiprybėmis. Reikia tai apjungti, nes tai padeda pasirinkti nišą, kurioje bus norima dirbti.

Koučingo metu žmogui nėra pasakoma, ką jis turi turi daryti. Per koučingą žmogus yra įgalinimas kapstytis jo jausmuose ir mintyse, tam, kad jis išgirstų jau turimus atsakymus. Tai tai pat nėra gilininimasis į praeities įvykius, o atvirkščiai, pajautimas ir suvokimas, kaip būtų galima pajudėti iš dabartinio taško A į tašką B ateityje.

Begginers mind

Keletas minčių iš daryto workbook’o apie Begginers mind svarbą:

 • Let go of being an expert. Paleiskite įsitikinimą, kad jau esate ekspertas. Tai, ką mes žinome priklauso praeičiai. Dabartinis momentas yra unikalus ir kupinas naujų iššūkių. Jeigu mes atsisakome minties apie savo ekspertiškumą, kiekvieną žmogų galime išklausyti atvira širdimi. Taip suvokiame, kad kiekvienas žmogus gali mus kažko išmokyti.
 • Discard fear or failure. Susitelk į savo elgesį ir mokymosi procesą nekreipdamas dėmesio į žmones, kurie tai stebi. Gali būti pažeidžiamas tik tuo metu, jeigu leisti pats tam įvykti.
 • Trust your own yourney. Atsisakyk noro lyginti save su kitais. Pasitikėk savo asmenine galia bei išmintimi mokantis būti geru koučeriu.

Koučeris ar psichologas?

Labai svarbu tiek koučeriui, tiek klientui suprasti, ar jie gali dirbti kartu. Štai keletas indikacijų, kurios sako, jog klientui reikia ne koučerio, o psichologo ar kito specialisto pagalbos:

 • Nuolatinis kažkokios problemos kartojimas, kuri gali būti susijusi su kažkokiu kitu žmogumi, skaudžiomis patirtimis, kurios yra užsilikusios ir trukdo žmogui žengti žingsnį į priekį;
 • Žmogus pats pripažįsta, kad yra emocionaliai užstrigęs. Abejoja, ar jam pavyks pajudėti iš esamos vietos ir imtis veiksmų, norint įgyvendinti savo tikslus;
 • Negebėjimas suprasti, kas yra koučingas;
 • Negebėjimas galvoti apie savo ateitį, bei nuolatinis kapstymasis praeityje;
 • Nuolatinis kartojimas „aš nežinau ko noriu, aš nežinau, ko aš noriu iš koučingo” ir negalėjimas pakeisti šios pozicijos;
 • Atviras pokalbis, kuriame klientas pripažįsta, kad jaučiasi stipriai užsrigęs, labai liūdnas, depresuotas, kad jam niekas negali padėti;
 • Klientas prašo, kad jam būtų sakoma, ką jam reikia daryti ir pats nesistengia suvokti savęs ir savo jausmų.

Šio pirmo modulio žinios buvo man labai naudingos, supratau, ką daro koučeris ir su kokiais klientais jis nedirba, taip pat patiko mintis apie tikslų išsikėlimą. Mes taip seniai pamiršome jausti, mums gi buvo sakoma galvoti racionaliai :O cha, o gal pradėkime iš naujo?

Kartais laukiame pokyčio ne savaitėmis, o metais, sverdami pliusus ir minusus. Daugumai žmonių sprendimas apie pokytį sukelia pozityvias mintis, tačiau kai reikia to imtis, jas keičia baimės, susirūpinimo bei nežinojimo faktoriai. Juos įveikus ir pasitikint ateitimi, atsiveria galimybės patikrinti savo potencialo ribas.

Linkėjimai,

Agnė

Back to Top