Mūsų protas gali mums padėti

Mūsų protas gali mums padėti

Skaitant „Naujoji žemė” knygą, pradėjo labai daug minčių kilti apie protą, jo veikimą, jo įtaką mūsų gyvenimui.

Protas labai geras dalykas ir su juo galime labai daug ką nuveikti: kurti, galvoti, svajoti, dirbti, rašyti, mintys taip pat kuria ir mūsų savijautą.

Tuo pačiu jaučiu, kad protas mus taip užvaldo, kad didžiumą laiko net nepastebime kas jame dedasi, o tai ir sudaro mūsų gyvenimą.

Keletą dienų iš eilės vis stebiu savo mąstymą: apie ką galvoju, kokios mintys atsikėlus ryte, dienos metu, ką protas mintyja ir kokius dialogus kuria mano galvoje. Tada norisi įvertinti šių minčių kokybę, pasižiūrėti, ar tai man prideda naudos, įkvepia gyventi pozityviai? Ar atvirkščiai, yra apkrautas bereikalingomis, nieko prasmingo nekuriančiomis mintimis.

Gamta visada suteikia naujų, skaidrių įžvalgų 😉

Tarkime, vienu momentu save pagaunu, kad galvoje vyksta diskusija tarp manęs ir kito žmogaus, nors mes su tuo žmogumi net nesikalbame realiai, to žmogaus nėra šalia manęs.. arba galvoju apie praeitį, kai kažkas nutiko ir pradedu jaustis tuo metu, taip kaip tą buvusi momentą, nors tai seniai praėjo, arba galvoju apie ateitį ir jaučiuosi, taip tarsi ta istorija yra tikra..

Irrrrr, kai supranti, koks protas yra gudrus ir kokia didelė jėga slypi jame. Jį stebint, tikiu, galima keisti jo turinį ir nuo to gerėtų ir pati mūsų gyvenimo kokybė.

Protą galima užimti mintimis apie teigiamus dalykus

Protą galima užimti mintimis apie teigiamus dalykus. Specialiai stebėti jį ir stabdyti save. Klausti savęs, kodėl apie tai galvoju, ar tai ištikrųjų naudinga man, mano aplinkai? Mūsų mintys kuria mus, o žmonės jaučia mūsų minčių kokybę nesąmoningai ir pagal tai irgi elgiasi su mumis.

Žmonės jaučia mūsų mintis nesąmoningai ir pagal tai elgiasi su mumis? Kažkoks kosmosas.

Daugiau ramybės, susitelkimo

Tai kaip tą protą raminti, kaip jį valdyti, kaip skaidrinti, įnešti jame daugiau ramybės, susitelkimo, kad generuotų kuo daugiau gerų, mus padrąsinančių, teigiamų, orientuotų į dabartį ir į šį momentą minčių?

Ach, kad būtų visada tokios gražios, skaidrios mintys, kaip šios gėlės.. :)))

Sau sakau, kad pirma turiu priimti viską, kas mano galvoje ir to neteisti. Jeigu mano protas man atrodo keistas ir galvoja apie su dabartimi visiškai nesusijusius dalykus, mezga keistus pokalbius ir pnš. Okey. Tą užčiuopiu, suprantu, ir priimu. Susitaikymas.

Atėjus toms mintims jas trumpai fiksuoju ir palengva keičiu į kažką gražesnio. Pradedu galvoti apie tai, kas man yra malonu, kas suteikia jėgų, stebiu aplinką kurioje esu, jeigu gaminu, tai įsijaučiu į gaminimą, jeigu tvarkausi, tai įsijaučiu į tvarkymasi ir t.t. Jeigu matau, kad to lengvai nepaleidžiu, pasitengiu kažkam tai papasakoti, kad neužlaikyti visko kūne, galvoje, tam gali padėti jūsų gera drauge, arba vyras, jeigu priimsite jo nuomonę, siūlomą sprendimą šių minčių atlaisvinimui.

Protas mums gali padėti pasiekti mūsų sielos tikslus

Pagalvojau, juk protas mums gali padėti pasiekti mūsų sielos tikslus arba atvirkčiai – viskas priklauso nuo mūsų. O koks kiekvieno žmogaus sielos poreikis – žino tik pats žmogus?

Tačiau tą galime sužinoti, kai pradėsime sąmoningai stebėti save, apie ką aš šiandien? Kodėl taip galvoju, kas tai lėme? Gal seni įvykiai kurie su šiandiena jau niekaip nesusiję, arba šiandienos būsena lemią mintys apie ateitį, kurios dabar šiuo momentu nėra, ir kaip visi žinome, dažnai ji net nebūna tokia, kokia ją nupiešiame….

Atlaisvės mintys, neprisirišime prie jų ir taip bus vis daugiau ir daugiau aiškumo, kad aš net ne mintys, ne emocijos, aš daugiau negu tai.

Ach, momente garbingasis, vis primink man, koks tu brangus ir didis <3.

Linkėjimai,

Agnė

Akimirka <3

One thought on “Mūsų protas gali mums padėti

  1. Saulyt, išties kaip įdomiai veikia protas. Kodėl svajonės pildosi? Kodėl tiek daug viskas priklauso nuo nusiteikimo, kurį galime kontroliuoti? Aš save dažnai pagaunu, kad pagalvoju jog bijau svajoti, nes galbūt galėtų įvykti ateityje kažkas dar geresnio nei tuometinė svajonė. Kartais taip gera svajoti, galvoti apie ateitį, daryti ir statyti tikslus mintyse, o kartais tai net kažkiek gąsdina. Labai gera perskaityti ir išgirsti tavo mintis, į jas įsigilinti. Su meile.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to Top