Saugokime savo emocinę sveikatą

Saugokime savo emocinę sveikatą

Ką tik lankiausi pas savo vieną labai gerą draugę. Kaip visada, pasikalbėjome apie gyvenimą. Iš širdies į širdį, kai kalbame ne tik apie faktus, bet ir apie pojūčius, jausmus ar išgyvenimus, kurie mus aplankė pastaruoju metu.

Labiausiai visos jautėmės ramios ir saugios, kai pradėjome dalintis ir šnekėtis apie emocinės būklės saugojimą. Savo gyvenime matyti ne tik tikslą iki kurio norime keliauti, bet ir balansą, emocinę bei dvasinę stiprybę kelyje link šio tikslo.

Kartais tai labai sunku, nes manome, kad būsime laimingi, tik tada, kai atliksime kažkokį veiksmą, įsigysime kažkokį daiktą, sutiksime žmogų, pasieksime kažką tokio, apie ką svajojome daug metų, bet ar tai tiesa? Man patinka pasakymas, gyvenime pirmiausia laikome egzaminus, o tik tada mokomės.

Prieš priimdami sprendimus, pagalvokime, skirkime šiek tiek laiko pažinti save, pažiūrėkite į buvusias gyvenime situacijas ir kaip jautėtės tada, kai darėte tuos pačius sprendimus, ką tai Jums davė? Ar tai Jums pridėjo energijos, sveikatos, laimės? Kas yra Jūsų galutinis tikslas gyvenime? O gal tai ne tikslas, o labiau kokia to prasmė? Kokia jūsų kaip asmenybės kryptis?

Šie ir panašūs klausimai mane visada žavėdavo, dėl to ne vieną kartą teko keisti savo gyvenimo įpročius, peržiūrėti savo vertybes. Nuolat mokytis ir vėl susipažinti su savimi. Supratau, kad skubėti tikrai neverta, svarbiau emocinė sveikata. Sveikatinkimės ir savo sprendimuose. Karjeros srityje tai irgi labai sveika.

Pirmiausia supraskite kur Jūs einate, nuo ko norite pabėgti ar kur keliausite toliau? Ar šioje kelionėje matote tik tikslą, ar matote ir tai kokias emocijas patirsite, ar ši jūsų kelionė smagi? Ar Jūsų tikslas yra tik tikslo pasiekimas, ar jame liko vietos jūsų džiaugsmui, laimei, gerai Jūsų nuotaikai, juokui, pusiausvyrai? O jeigu ne, ar esate pasirengęs atlaikyti savo slogias nuotaikas? Ar turėsite žmonių, kurie Jus palaikys ir supras?

Priimdami sprendimus savo gyvenime saugokime savo emocinę sveikatą.

Back to Top